Pastelowe i soczyste barwy naszego domu

Chcielibyśmy, aby nasze mieszkanie, nasz dom jednorodzinny były miejscem bezpiecznym, ciepłym, przytulnym, dokąd wraca się z utęsknieniem, gdzie domownicy i goście chętnie przebywają, a wnętrze domu żeby przykuwało swoją uwagą wszystkich naszych gości.

Architekci i ich projekty domów, ekipy budowlane i inni fachowcy pozostawili nam mury, bardziej lub mniej obszerne wnętrza, niestety puste. My chcemy je zapełnić, chcemy, aby nasz dom miał duszę.

Niebagatelną rolę pełni w realizacji tych zamierzeń kolor. Barwy i odcienie nadają wnętrzom charakter i styl, pozwalają odpoczywać i wyzwalają energię. Montaż okienplastikowych to sprawa dla profesjonalistów.

Chcielibyście, by wakacje trwały cały rok? Przecież słońce i zieleń mają nas dobroczynny wpływ. Zestawienie soczystej zieleni z czystą żółcią, bielą i turkusem zachwycają nas w przyrodzie wczesnym latem. Natomiast we wnętrzach widywane są rzadko. A gdyby tak przenieść je do domu na stałe, by dłużej cieszyły nas swym pięknem.

Dobrze, gdy taka eksplozja świeżości wita nas z samego rana w łazience. Projekty domów stworzyły nam ściany, a my bądźmy twórcami zawartości. Do łazienki w tonacji letniej łąki wybierzmy płytki ceramiczne w ciepłych, słonecznych odcieniach, dekoracyjne listwy ze złotym ornamentem i soczystą zieleń na ściany.

Te piękne wiosenno-letnie kolory dobrze sprawdzają się również w innych pomieszczeniach. Co prawda, nagromadzenie tych barw może wywołać uczucie niepokoju i lekkiego zmęczenia, więc aby osłabić ich mocne działanie, zestawmy je z większymi płaszczyznami neutralnej bieli lub jasnym beżem. Natomiast meble powinny mieć prostą formę.

Inny pomysł na łazienkę i nie tylko to kolor niebieski, kojarzący się z bezchmurnym niebem, wielką wodą. Barwę tę wybierają osoby kreatywne i uporządkowane. Daje poczucie przestrzeni i poprawia nastrój. Widok niebiesko-kremowej łazienki z dużym, powiększającym optycznie pomieszczenie, lustrem powoduje odczucie świeżości i czystości.

Bladoniebieskie ściany są świetnym tłem dla białych mebli sypialni. Również pokój nastolatka urządzony w stylu marynistycznym to cała gama odcieni niebieskiego. Ten kolor lubi też styl rustykalny i retro.

A nieustająco modny fiolet?

Połączenie optymistycznego żółtego z matowym fioletem przeniesione do kuchni dają efekt radosnego, pełnego energii wnętrza. Aż chce się tu gotować!

We pokojach gdzie dominują świetliste beże i szarości świetnie wyglądają pojedyncze sprzęty o wyraźnej kolorystyce np. 2 stylizowane fotele obite pluszem w kolorze fuksji. W sypialni biel podkreślona głęboko fioletową ścianą, której jedyną ozdobą jest duża, stylizowana róża, wykonana według szablonu.

Do wnętrz wkracza dawno nie widziany kolor miedzi. Na jesienne i zimowe chłody doskonały, rozgrzewa samym płomiennym wyglądem. Ten sam cel osiąga się stosując duże pomarańczowo-złote płaszczyzny np. dywany czy okładziny ścienne. Do czerwieni można dodać odcienie brązu i atrakcyjne zestawienie gotowe.

Zresztą, najpiękniejsze i najbardziej naturalne kompozycje znajdziemy w przyrodzie. Wystarczy dobrze patrzeć.

Tags: , , , , , ,

One Response to “Pastelowe i soczyste barwy naszego domu”

  1. Budowa schodów zewnętrznych | Budujemy domy Says:

    […] o wnętrze domu nie zwalnia nas z obowiązku dbania o jego wygląd zewnętrzny istotny zwłaszcza wówczas, gdy […]